MEP-IRME-CPL-POLANYA / ADRIANA

ÇİFT MOTOR IR CPL PAKETİ

All

Avrupa Birliği Vatandaşlığı olmayan tüm öğrenci adayları için ( Türk Öğrenciler ve diğer ülke öğrencileri) eğitimler devlet kararı ile EĞİTİM İZNİNE tabidir. Eğitim süreci planlamalarında 3.cü kişi olarak otorite devreye girdiği için sadece okulla plan yapmak mümkün değildir. Bu konuda süreç beklenmedik şekilde uzun sürebilir ve diğer özel durumları olan adayların bu süreci iyi değerlendirmesi ve oluşabilecek aksi durumlarda sakin kalması gerektiğini şimdiden kabul etmesi gerekir.Ayrıca elinizdeki vize ve pasaportun da ayrı ayrı ASLI GİBİDİR (True Copy) yapılması gerektiğini unutmayın.Adım adım süreci inceleyiniz;

1.ADIM : MEP ( Multi Engine İzni):  https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/47/polonya

 • Geçerli bir vizeniz olmalı minimum 2 ay tavsiye edilir ve Aslı Gibidir Yapılmalı 
 • Polonya Sivil havacılığı MEP veya MEP/NVFR Eğitim izni başvuru formunuz hazırlanmış olmalıdır.
 • Geçerli bir PPL lisansı ve PPL den gelen PIC uçuşu dahil 70+ saat PIC uçuş saatine ulaşmış olmanız gerekir.
 • MEP izni için MED2 yeterlidir. MED1 alınması uygun olacaktır.
 • İzin süreci otoritenin evrakları teslim aldığı tarihte başlar ve evraklarınızın sonuç bilgisi size en geç 30 günde bildirilmelidir. Bu 2-4 hafta demektir.
 • Eğer NVFR uçuşunuzu da aynı okulda yapmak isterseniz MEP izni ile birlikte NVFR içinde başvurunuzu oluşturmanız gerektiğiniz lütfen unutmayınız.
 • Farklı EASA lisansına sahipseniz ( Polonya Dışında) bu süreç otoriteler arası yazışmaya bağlı olarak uzayabilir.
 • Eğitim izni çıktığında bu bilgi okula ulaşınca okul size bir planlama yapıp bilgi sunacaktır ve bu plana göre eğitime gidebilirsiniz.Kafanıza göre eğitime gidemezsiniz.
 • Planlanan tarihte bulunmanız halinde 3-7 gün içerisinde MEP eğitimi 8 saat yer dersi ve 6 saat uçuş eğitimi yapılır.

2.ADIM : IRME/CPL ( Eğitim İzni):

 • MEP eğitiminiz bitince okul sizler için gerekli evrakları hazırlayacaktır.
 • IRME/CPL iznine başvurabilmeniz için toplam uçuş saatiniz en az 150 saat ve bunun minimum 100 saati PIC olmalıdır.
 • IRME/CPL iznine başvurabilmeniz için lisansınız da NVFR  işlenmiş olmalıdır.
 • IRME/CPL  izni için MED1 alınması zorunludur.
 • Polonya Sivil havacılığı IRME / CPL Eğitim izni başvuru formunuz hazırlanmış olmalıdır.
 • İzin süreci otoritenin evrakları teslim aldığı tarihte başlar ve evraklarınızın sonuç bilgisi size en geç 30 günde bildirilmelidir. Bu 2-4 hafta demektir.
 • Eğitim izni çıktığında bu bilgi okula ulaşınca okul size bir planlama yapıp bilgi sunacaktır ve bu plana göre eğitime gidebilirsiniz.Kafanıza göre eğitime gidemezsiniz.
 • Ayrıca 2020 itibari ile 2015-2019 arasında edinilen kötü tecrübeler yüzünden IRME/CPL eğitimine ATPL teori sınavını bitiremeyen adayların IRME/CPL eğitimine başlanmayacaktır.
 • Planlanan tarihte bulunmanız halinde 40 Saat Sim + 15 Saat IRME Uçuş + 10 Saat CPL/SE uçuş + 5 Saat IRME/CPL uçuş yapılır.

3.ADIM : MEP/IRME/CPL ( Kontrol Uçuşu / Skill Test): 3.5 /4.5 saat arası planlanır.

 • Polonya'da son 5 yıldır en çok yaşanan problem İngilizce bilen EXAMINER problemidir.
 • Sadece bazı tarihlerde kontrol uçuşu yapmaya gelen Examinerler dolayısı ile eğitimlerin bitirilmesi ve exam planlaması 10 -15 günde bir gerçekleşir.
 • Toplam da 3 ayrı sınav 2 gün içinde yapılır ,ayrı ayrıda yapılabileceği gibi MEP/CPL sınavı birleştirilebilir ve IRME ayrı yapılabilir.Planlama okula ve examinerin sınav yetkilerine bağlıdır.
 • Sınav sonrası evrakların takibi ,examinerlerin ve hocaların imzalarının eksikliği ve tamamlatılması ,otoriteye sunulması sizlerin sorumluluğundadır.ARTIK CPL sahibi olarak bu işi yapabilirsiniz.

DİKAT: POLONYA'DA EĞİTİMLER EU VATANDAŞLARI HARİÇ EĞİTİM İZNİNE TABİDİR.

IR eğitimindeki en ekonomik fiyat performans karşılığını veren eğitim paketidir.Eğitim İçeriğine dahil fiyatlar.

 1. Tecnam 2006 Çift motor 6 Saat Eğitim Uçuşu (MEP)
 2. Tecnam 2006 Çift motor 5 Saat Basic IR Eğitim Uçuşu  (IRME)
 3. ALSIM ALX çift motor simulatörü ile 40 saat 38 Saat IR ve 2 Saat PBN eğitimi (IRME)
 4. Tecnam 2006 Çift motor 10 Saat Pro IR Eğitim Uçuşu (IRME)
 5. Tek motor 10 saat CPL Eğitm Uçuşu
 6. Tecnam 2006 Çift motor  5 Saat CPL Komplex eğitim uçuşu.
 7. 1 Saat Tecnam 2006 MEP Kontrol Uçuşu
 8. 1 Saat Tecnam 2006 IRME Kontrol Uçuşu
 9. 1.5 Saat Tecnam 2006 CPL Kontrol Uçuşu 
 10. PBN eğitim sertifikası
 11. Basic Upset Recovery Eğitimi
 • Not: 1-Lisans ücretleri dahil değildir. .

POLONYA EĞİTİMLERİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYİ LÜTFEN SIK SORULAN SORULARDAN OKUYUNUZ

Bu eğitimde eğerki lisansınız MACARISTAN  olarak kalacaksa gider kalemleriniz şunlardır.  Eğer lisansınız EASA da başka bir ülkeden alınmışsa lisans bedelleriniz lütfen bağlı olduğunuz sivil havacılık otoritesinden öğreniniz.

MACAR SİVİL HAVACILIĞINA ÖDENECEK LİSANS ÜCRETLERİ-71.000 FORINT - 240€ ( Lütfen Macaristan'dan ayrılmadan sivil havacılığa ödemenizi yapıp yanınızda bulundurun)

 1. IR(A)ME initial issue – Skill test (practical exam): 26000HUF, fee number LU297/A.
 2. MEP(land) initial issue – Skill test (practical exam): 15000HUF, fee number LU305/A.
 3. CPL(A) initial issue – Skill test (practical exam): 30000HUF, fee number LU295/A.

EXTRA : EĞERKİ olurda fazladan planlı uçuşta 3,5,7 dk fazla ucuslar olur ve toplamı ne olursa onu dahil alırlar. ( Biz bu kadar para oduyoruz 30 dk nın hesabını yapıyorlar demeyin.)

ADRIANA AVIATION HAKKINDA 

Adriana Aviation'ın eğitim merkezi ve Watorowo'daki havacılık hizmetleri, Adriana S.A'nın özel Havacılık Departmanı 1992'de kuruldu. Bu, iş alanını genişletmenin yanı sıra sayısız iş ilişkisini hızlandırmak ve hızlandırmak amacıyla yapıldı.
İlk planlar hızlı bir şekilde hız kazandı, tempo ve dinamizm. Kapsamlı ve sürekli modernize edilen hava kordonumuzda deneyimli kadromuz öğrencileri eğitmeye başladı ve havacılık için büyük tutkularından geçti.

Tesisimize uçmak gerçekten güzel. Sonuç olarak, insanların havadan manzaralı güzel fotoğraflarını çekme fırsatı buldukları sık sık gezi uçuşları düzenliyoruz. Havaalanına iniş yaparken, Pardolina Alt Vistula'yı, tarihi Cemmo şehrini ve Culmland bölgesi boyunca muhteşem manzaraları görürsünüz. Bu alan, büyük turizm, çok sayıda etkinlik ve harika rekreasyon olanakları hakkında övünebiliriz. Kendimizi böyle muhteşem çevrenin bir parçası olarak görmekten şanslı olduğumuzu ve bunun havadan olduğunu görmenin en iyi yol olduğuna inanıyoruz.

 

EĞİTİMDE NEDEN ADRIANA AVIATION

Pilot olabilmek pahalı ve zaman alıcı bir süreç olabilir.

Adriana Aviation'da, pilotları olağanüstü bir standartta eğitebiliriz ve süreçte varolan çelişkilerin bir çoğunu çözeceğiz. İşte Adriana Aviation'ın potansiyel pilotlar için en iyi seçim olduğuna inandığımız nedenlerden bazıları.

1. Maliyet - Daily Telegraph tarafından yaptırılan bir araştırmada  bir çok pilota 75.000 100.00 Euro arasında mal olduğunu gösterdi. Bizimle, aynı eğitimi yaklaşık% 60 daha ucuza alırsınız. Sıfır uçuş deneyimden bir Frozen ATPL pilotu haline gelmek için size bu eğitim 35.000€ mal olacaktır.

2. Zaman - Eğitimimiz modüler bir eğitim süreci ile yapılır. Türkiye'de bu eğitim eğitilen bir öğrenci için 18-24 ay arasında sürebilir. Bu eğitim, tam zamanlı devam edebilecek adylr için sadece 8-12  ay sürebilir.

3. Kaliteye bağlılık - Kalitesi, büyük bir fiyat etiketi ile gelmesi gereken bir kavramdır. Tesisimiz son derece iyi muhafaza edilir ve iyi korunur. Mesafe simülatörlerinin üstü ile birlikte modern ve sürekli genişleyen bir filomuz var. Adriana Aviation, uçağın içinde ve dışında olabilecek en iyi pilotları yetiştirmeyi ve geliştirmeyi taahhüt eden personeli deneyime sahiptir.

4. Yaşam tecrübesi - Adriana havacılık eğitiminde, öğrencilere muhteşem bir otelde kalırken, öğrencilere yurtdışında yaşamak ve başka bir kültürün tadını çıkarma şansı verilmektedir. Otel hala cazibesi ve karakteri büyük miktarda tutarken olağanüstü bir standart modernize edilmiş dönüştürülmüş bir geleneksel çiftlik binasıdır. Adriana Aviation, güzel kırsal ve canlı şehirlerle çevrilidir. Pilot olan sizlere dünyayı tecrübe etme şansı veriyor. En kısa sürede bunu neden kullanmıyorsunuz? Türkiye temsilcimiz  Sn.Bedrettin Sağdıç sizlere daha fazla bilgi vermek için aramanızı bekliyor .

 

ADRIANA AVIATION KONAKLAMA

Öğrenciler, çalışma oturumları arasında rahat Adriana Aviation otelinde rahatlayabilir ve bir sonraki oturum için kendilerini hazırlayabilirler. Otel harika bir şekilde yenilenmiş çiftlik binası ile lots-in karaktere sahiptir. Eğitiminiz sırasında veya sonrasında dinlenmek için mükemmel bir yer olduğuna inandığımız, güzelce dekore edilmiş toplam 10 odası var.Her oda 2 şer kişilik dizayn edilmiştir.

Tam donanımlı bir mutfak ve pişirmeyi sevmeyenler için kasaba ve şehirlerin yakınında harika yemek seçenekleri önermekten mutluluk duyacağız. Bydgoszcz ve Torun'a, kapımızın hemen dışında bulunan bir otobüs durağı üzerinden kolay erişim bulunmaktadır. Bu muhteşem otelde kalmanın maliyeti, bizimle olan eğitimler için haftalık 100 € 'dur.

Filosunda 15 Uçakla eğitim ve kendine ait bakım yetkisi ile kesintisiz eğitim vermektedir.

https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/47/polonya   bu linkten eğitim sürecini inceleyiniz..