PIC / AEROCLUB ZIEMI

90 Saat PIC Uçuşu

Tamami
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Son -21 Kontenjan

8.280,00€

Baslangiç: 06 June 2019

Bitis: 30 June 2019

Bu Döneme 0 Öğrenci Planlandı

Öngörülen Eğitim Günü: 24

AEROCLUB ZIEMI

PIC

Son -2 Kontenjan

8.280,00€

Baslangiç: 01 July 2019

Bitis: 28 July 2019

Bu Döneme 0 Öğrenci Planlandı

Öngörülen Eğitim Günü: 27

AEROCLUB ZIEMI

PIC

Son 0 Kontenjan

8.280,00€

Baslangiç: 05 August 2019

Bitis: 31 August 2019

Bu Döneme 0 Öğrenci Planlandı

Öngörülen Eğitim Günü: 26

AEROCLUB ZIEMI

PIC

Son 1 Kontenjan

8.280,00€

Baslangiç: 02 September 2019

Bitis: 29 September 2019

Bu Döneme 0 Öğrenci Planlandı

Öngörülen Eğitim Günü: 27

AEROCLUB ZIEMI

PIC

Sorumlu pilot (PIC), uçuş esnasında herhangi bir hava taşıtının (kokpit içinden) idaresinden ve emniyetinden öncelikli olarak sorumlu pilot. PIC kısaltması İngilizce pilot in command kavramının akronimidir. Askerî uçuşlarda uçak komutanı kavramı kullanılır. Uçak komutanı kavramı zaman zaman sivil uçuşlarda da sorumlu pilot anlamında kullanılır..

Eğitim hayatınızın büyük ve en pahalı evrlerinden birini oluşturan ve avrupada Time Building olarak adlandırılan bu uçuşlar sizin sorumlu pilot olarak tecrübe edinmenizi hedefler ... Bu uçuşlar Türkiye'de ki  eğitim kurumlarının öğrenci yükü veya uçak azlığı nedeniyle günlük max : 1-2 saat gibi bir süre sizlere tahsiz edilebilir .. Süre ve ekonomi anlamında  bu uçuşlarınızı  okulumuz da  günde 5-6 saat garanti ederek ( Fizyolojik Durumunuz Ugunsa) kısa sürede tamamlayabilirsiniz.  

Ayrıca Türkiye'de PIC uçuşlarınızda sizler hala öğrenci kabul edildiğiniz için yanınızda eşinizi dostunuzu veya arkdaşınızı uçurmanıza pek izin verilmez. Elinde PPL yetkisi olan herkes PİLOT'dur ve dilediği zaman class rate i olduğu uçağı tek seferde 15 günden fazla olmamak kaydı ve ticari amaç gütmeden kiralayabilir istediği gibi uçabilir..  Bu kısaca PIC uçuşlarınızda  yalnız uçmak zorunda değilsiniz , kiraladığınız uçağın kapasitesi kadr arkadaşınızla uçabilirsiniz .. " Sizler B sınıfı ehliyetinizle aldığınız veya kiraladığınız araçla yalnızmı seyaht etmek zorundasınız ,,

1 Ocak 2016 itibariyle Macaristan Sivil Havacılığının almış olduğu karar ile  3.cü bir ülkeden alınmış PPL lisansı (JAA Türkiye Lisansı bu kapsamdadır ) tüm Macaristan hava sahasında ki uçuşlar için ICAO LEVEL sınavı zorunluğu getirilmiş olup MECBURİDİR. Bu süreçte ingilizce seviyesi ICAO level sınavı almak çin yeterli olmayan öğrenciler için EASA Lisanslı bir Safety Pilot ile uçabilir ... Safety Pilot ve Ücretleri için iletişime geçebilirsiniz.

PIC uçuşları toplam 90 Saat olarak planlanır ve  farklı 2 meydanda 2 farklı ödeme yöntemi ile yapılır 10 Saat lik paketler halinde ve 30 ar saatlik paketler halinde gerçekleştirilir .Ancak IR eğitiminizde Simulator kulanacaksanız yapmış olduğunuzun sim eğitimindeki total uçuş saatinin sadece 5 saatini CPL için kullanabilirsiniz. Bundan dolayı PIC uçusunuz 90 değil 105 olmalıdır bilginize.

Normal Şartlarda PIC Planlaması  Aşağıdaki Gibi Planlanırsa en Verimli Olduğu Ay Olacaktır .Örnek 4 Nisan (Pazartesi) başladığınızı düşünürsek 

  1. .Hafta   Pazartesi-Cumartesi  6 Gün x 6 Saat Toplam = 36 Saat Pazar OFF  4-9 Nisan 
  2. .Hafta   Pazartesi-Cumartesi  6 Gün x 6 Saat Toplam = 36 Saat Pazar OFF  11-16 Nisan
  3. .Hafta   Pazartesi-Çarşamba  3 Gün x 6 Saat Toplam = 18 Saat Perşembe  18-20 Nisan

3 Nisan'da geldiğinizi düşünürsek ve 21 Nisan 'da ayrıldığınızı düşünürsek TOPLAM 90 Saat PIC uçuşunuzu 18 Günde tamamlayabilirsiniz. Ancak bu süre siz ve hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir bunu unutmayınız..

( Normal Şartlarda PPL sahibi olan ortalama 45 -50 saat uçuşu olan bir arkadaş  günde 6 saatlik uçuşta çok yorulacaktır ..Bu konuda herkesin  fiziksel ve ruhen bu eğitime kendini hazırlayıp gelmesini tavsiye ederim ..

Toplam uçuş saati sadece 2700 Saat olan şu ana kadar sadece özel kulanımda olan ve yenice öğrencilerle tanışacak tertemiz bir Cessna 150. Safety pilot ücreti dahil 92€. Safety ile uçmak istemeyen öğrenci için ilk 10-15 saat sonrası yalnız uçmanız taraftarı olan bir  işletici. 

Konaklma imkanı işletmeci tarafından gecelik 7€ dan yer sağlanıyor. Konaklama alanı ve Aero Club arasında ulaşımı ücretsiz sağlıyor ve size bir araba tahsis ediyor. Keyifli bir süreç le brikte 2 kişi bir arada bir birinize safety olacak şekilde uçulabilir. Fiyat performan oranı piyasa şartlarına göre oldukça iyi.

Ulaşım: Türkiye-Ukrayna: Uçak   Ukrayna - Polonya : Tren . Tren istsaynunda sizleri iletmeci kaşılayacak ve yardımcı olacak. Polonyada gün doğumu ve gün batımı arası bahar-sonbahar arası yaklaşık 14-15 saat . 2 kişi bir arada günde 5-6 saat garanti uçulabilir. 

Safety pilot ücreti bazı okullarda fiyatlara dahilken bazı okullarda dahil değildir.Bu konuda lütfen sorunuz. Ayrıca vize problemniz varsa seçenekler arasında Sırbistan ve Türkiye portföyümüze girdi.

AeroClub Ziemi, aeroclub üyeleri tarafından üyelik sayesinde eknomik bir havalanı ve uçuş imkanı sağlayan bir mantıkla çalışır. Bireysel uçak sahiplleri uçakların operasyonunu bu aeroclub lar altında ekonomik fiyatlarla yürütebildiği için yıllık sadece kendi uçuşlarının maliyetleri kabul edilebilir oluyordu.Şimdiki tekliflerimiz sayesinde bundan hem öğrenci hemde uçak sahipleri para kazanabilieceği için olumlu bakılıyor.

Oldukça misafirperver,  sizlerle arkadaş olarak bir ekiple bir uçuş keyfi yaşayacaksınız. Ticari amaç gütmeden uçuşun keyfini çıkarmak artık elinizde.Safety pilot olarak yörenin geneline sahip uçucular sayesinde heme yerel dilde hemde ingilizce olarak uçuşlarınızda emniyet öncelikli hedef.

Ulaşım: Uçak ve Tren ile ulaşım mevcut otogar yada tren istasyonundan aeroclub sahibii sizi alıyor.Günlük uçuş ve konaklama mevkisinde ücretsiz ulaşım sağlıyor.

Konaklama: 2 ayrı yatak odalı bir daire de günlük 7 euro kişi başı konaklama imkanı sağlanıyor. Ücret performans için oldukça iyi bir teklif.