NVFR / ADRIANA

Gece Uçuş Yetkisi

All

Geçerli bir PPL(A) yetkisine sahip bir pilotun, gece görebilme ve ayırt edebilme yeteneği kazanması için yapılan uçuş eğitimleridir.Uçuş eğitimi minumum 05:00 saattir 03:00 saat çift kumanda (dual), 02:00 saat öğretmen pilot gözetmenliğinde yalnız uçuş (PIC) görsel verilerle uçuş pekiştirilerek, gece görebilme ve ayırt edebilme yeteneği kazandırma, havaalanı ışıkları ile meydan turları, iniş takımı lambaları açık ve kapalı olarak inişler, alternatör arızası gibi bazı emercensi usulleri kapsayan uçuş eğitm programı uygulanır.Uçuş eğitimi bir 2-3 gün olarak planlanlanır.
 
"Gece" ICAO'ya göre gece, akşam resmî alacakaranlık (civil twilight) sonu ile sabah resmî alacakaranlık başlangıcı arasındaki zamandır.

 • Gece uçuşu yapacak bir pilotun gece uçuş yetkisine (night rating) sahip olması gerekir.
 • Eğer yolcu taşıyacaksa son 90 gün içerisinde en az 3 iniş yapmış olması, bunların en az 1 inişin gece gerçekleşmiş olması gerekir
 • Geçmişte sadece IFR olarak gerçekleşen gece uçuşları EASA'nın 2012 yılında yaptığı değişiklik sonrası hem VFR hem de IFR olarak gerçekleştirilebilir.
 • Uçaklar 5 NM yarıçapındaki en yüksek maniadan en az 1000 ft yüksekte seyretmelidir.
 • Geçiş irtifası altında uçarken bulut dışında ve yeryüzünü görür durumda olunmalıdır.
 • Uçuş seviyeleri gerektiğinde yarım daire (semicircular) ve çeyrek daire (quadrantal) kurallarına göre seçilmelidir.

Gece uçuşu yapacak bir hava taşıtında şunların bulunması zorunludur:

 • Altimetre
 • Dönüş-kayış göstergesi
 • Manyetik pusula
 • Sürat saati
 • Durum cayrosu
 • VSI
 • Seyrüsefer ışıkları (A/C zorunlu değildir).

Polonya'da NVFR eğitim iznine bağlıdır. MEP eğitim izni ile birlikte alınıp aynı zamanda yapılır.

Lisansa işletme ücreti 13.000 Forint öğrenci tarafından CAA e ödenir.

ADRIANA AVIATION HAKKINDA 

Adriana Aviation'ın eğitim merkezi ve Watorowo'daki havacılık hizmetleri, Adriana S.A'nın özel Havacılık Departmanı 1992'de kuruldu. Bu, iş alanını genişletmenin yanı sıra sayısız iş ilişkisini hızlandırmak ve hızlandırmak amacıyla yapıldı.
İlk planlar hızlı bir şekilde hız kazandı, tempo ve dinamizm. Kapsamlı ve sürekli modernize edilen hava kordonumuzda deneyimli kadromuz öğrencileri eğitmeye başladı ve havacılık için büyük tutkularından geçti.

Tesisimize uçmak gerçekten güzel. Sonuç olarak, insanların havadan manzaralı güzel fotoğraflarını çekme fırsatı buldukları sık sık gezi uçuşları düzenliyoruz. Havaalanına iniş yaparken, Pardolina Alt Vistula'yı, tarihi Cemmo şehrini ve Culmland bölgesi boyunca muhteşem manzaraları görürsünüz. Bu alan, büyük turizm, çok sayıda etkinlik ve harika rekreasyon olanakları hakkında övünebiliriz. Kendimizi böyle muhteşem çevrenin bir parçası olarak görmekten şanslı olduğumuzu ve bunun havadan olduğunu görmenin en iyi yol olduğuna inanıyoruz.

 

EĞİTİMDE NEDEN ADRIANA AVIATION

Pilot olabilmek pahalı ve zaman alıcı bir süreç olabilir.

Adriana Aviation'da, pilotları olağanüstü bir standartta eğitebiliriz ve süreçte varolan çelişkilerin bir çoğunu çözeceğiz. İşte Adriana Aviation'ın potansiyel pilotlar için en iyi seçim olduğuna inandığımız nedenlerden bazıları.

1. Maliyet - Daily Telegraph tarafından yaptırılan bir araştırmada  bir çok pilota 75.000 100.00 Euro arasında mal olduğunu gösterdi. Bizimle, aynı eğitimi yaklaşık% 60 daha ucuza alırsınız. Sıfır uçuş deneyimden bir Frozen ATPL pilotu haline gelmek için size bu eğitim 35.000€ mal olacaktır.

2. Zaman - Eğitimimiz modüler bir eğitim süreci ile yapılır. Türkiye'de bu eğitim eğitilen bir öğrenci için 18-24 ay arasında sürebilir. Bu eğitim, tam zamanlı devam edebilecek adylr için sadece 8-12  ay sürebilir.

3. Kaliteye bağlılık - Kalitesi, büyük bir fiyat etiketi ile gelmesi gereken bir kavramdır. Tesisimiz son derece iyi muhafaza edilir ve iyi korunur. Mesafe simülatörlerinin üstü ile birlikte modern ve sürekli genişleyen bir filomuz var. Adriana Aviation, uçağın içinde ve dışında olabilecek en iyi pilotları yetiştirmeyi ve geliştirmeyi taahhüt eden personeli deneyime sahiptir.

4. Yaşam tecrübesi - Adriana havacılık eğitiminde, öğrencilere muhteşem bir otelde kalırken, öğrencilere yurtdışında yaşamak ve başka bir kültürün tadını çıkarma şansı verilmektedir. Otel hala cazibesi ve karakteri büyük miktarda tutarken olağanüstü bir standart modernize edilmiş dönüştürülmüş bir geleneksel çiftlik binasıdır. Adriana Aviation, güzel kırsal ve canlı şehirlerle çevrilidir. Pilot olan sizlere dünyayı tecrübe etme şansı veriyor. En kısa sürede bunu neden kullanmıyorsunuz? Türkiye temsilcimiz  Sn.Bedrettin Sağdıç sizlere daha fazla bilgi vermek için aramanızı bekliyor .

 

ADRIANA AVIATION KONAKLAMA

Öğrenciler, çalışma oturumları arasında rahat Adriana Aviation otelinde rahatlayabilir ve bir sonraki oturum için kendilerini hazırlayabilirler. Otel harika bir şekilde yenilenmiş çiftlik binası ile lots-in karaktere sahiptir. Eğitiminiz sırasında veya sonrasında dinlenmek için mükemmel bir yer olduğuna inandığımız, güzelce dekore edilmiş toplam 10 odası var.Her oda 2 şer kişilik dizayn edilmiştir.

Tam donanımlı bir mutfak ve pişirmeyi sevmeyenler için kasaba ve şehirlerin yakınında harika yemek seçenekleri önermekten mutluluk duyacağız. Bydgoszcz ve Torun'a, kapımızın hemen dışında bulunan bir otobüs durağı üzerinden kolay erişim bulunmaktadır. Bu muhteşem otelde kalmanın maliyeti, bizimle olan eğitimler için haftalık 100 € 'dur.

Filosunda 15 Uçakla eğitim ve kendine ait bakım yetkisi ile kesintisiz eğitim vermektedir.

https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/47/polonya   bu linkten eğitim sürecini inceleyiniz..