NVFR / MULTIFLY

Gece Uçuş Yetkisi

All
Mayıs
Son -8 Quata

1.100,00€

Start: 04 May 2020

Finish: 10 May 2020

Bu Döneme 0 Öğrenci Planlandı

Predicted Training Day: 6

MULTIFLY

NVFR

Geçerli bir PPL(A) yetkisine sahip bir pilotun, gece görebilme ve ayırt edebilme yeteneği kazanması için yapılan uçuş eğitimleridir.Uçuş eğitimi minumum 05:00 saattir 03:00 saat çift kumanda (dual), 02:00 saat öğretmen pilot gözetmenliğinde yalnız uçuş (PIC) görsel verilerle uçuş pekiştirilerek, gece görebilme ve ayırt edebilme yeteneği kazandırma, havaalanı ışıkları ile meydan turları, iniş takımı lambaları açık ve kapalı olarak inişler, alternatör arızası gibi bazı emercensi usulleri kapsayan uçuş eğitm programı uygulanır.Uçuş eğitimi bir 2-3 gün olarak planlanlanır.
 
"Gece" ICAO'ya göre gece, akşam resmî alacakaranlık (civil twilight) sonu ile sabah resmî alacakaranlık başlangıcı arasındaki zamandır.

 • Gece uçuşu yapacak bir pilotun gece uçuş yetkisine (night rating) sahip olması gerekir.
 • Eğer yolcu taşıyacaksa son 90 gün içerisinde en az 3 iniş yapmış olması, bunların en az 1 inişin gece gerçekleşmiş olması gerekir
 • Geçmişte sadece IFR olarak gerçekleşen gece uçuşları EASA'nın 2012 yılında yaptığı değişiklik sonrası hem VFR hem de IFR olarak gerçekleştirilebilir.
 • Uçaklar 5 NM yarıçapındaki en yüksek maniadan en az 1000 ft yüksekte seyretmelidir.
 • Geçiş irtifası altında uçarken bulut dışında ve yeryüzünü görür durumda olunmalıdır.
 • Uçuş seviyeleri gerektiğinde yarım daire (semicircular) ve çeyrek daire (quadrantal) kurallarına göre seçilmelidir.

Gece uçuşu yapacak bir hava taşıtında şunların bulunması zorunludur:

 • Altimetre
 • Dönüş-kayış göstergesi
 • Manyetik pusula
 • Sürat saati
 • Durum cayrosu
 • VSI
 • Seyrüsefer ışıkları (A/C zorunlu değildir).

NVFR PEC havalimanında yapılıyor. Nisan - Eylül arası günlerin çok uzun olması havaalanının 22:00 da kapanıyor olması dolayısı ile 1 hafta sürüyor bilginize.IR eğitimi öğrencileri sürecin içinde uygun vakitde tamamlıyor bilginize.

Lisansa işletme ücreti 13.000 Forint öğrenci tarafından CAA e ödenir.

MULTIFLY : Son dönemlerde iyi bir çıkış yakalamış olan bir okul. Daha öncesinde BAJA LHEC AIRPORT/ ÉRSEKCSANÁD ‘da eğitimlerine devam ederken,  yetersiz imkanlar ve talebi karşılamak için 2018 Eylül / Ekim aylarında radikal bir karar alarak LHOY AIRPORT / OCSÉNY ‘ye taşındı. 

Uçak Sayısı: 9 Adet Cessna 150/152, 1 Adet C172, 2 Adet TB9/Tb10, 2 Adet Tb20 Komplex Uçak,2 Adet C310 Çift Motor olmak üzere toplam 16 uçak ile hizmet vermektedir. Ayrıca Tek Motor IR eğitimi için EASA Aproved Simulator PÉCS-POGÁNY AIRPORT ‘ta hizmet vermektedir.

Uçak Bakım: Kendine ait Camo yetkisi ile tüm uçak bakımlarını kendi hangarında, kendi bakım ekibi ile yapmaktadır.

Öğretmen Sayısı: 5 Macar PPL Full Time, 1 Polonyalı Full Time, 5 Türk Full Time, 5 Part Time olmak üzere; toplam 16 öğretmen (11 Full Time ve 5 part time) mevcuttur. 3 Full Time IR ve 2 Part Time Macar olmak üzere IR/CPL/MEP öğretmeni mevcuttur.

Konaklama: Toplam 8 odalı 2 şer kişillik pansiyon tarzı gecelik 10€ ya konaklama sunmaktadır. Ayrıca 4 er kişilik 6 adet Bungalov Evlerde yatak ücreti olarak 10€ ya konaklama hizmeti sunmaktadır. Toplam 30-32 kişiye aynı anda konaklama hizmeti sunabilmektedir. Konaklama konusunda değişik lokasyonlarda ev kiralayabilir veya başka konaklama imkanlarına göz atabilirsiniz. https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/50/konaklama

Ulaşım: Havaalanı içinde konaklama mevcut olduğu için eğer ki okul bünyesinde konaklarsanız ulaşım için araç ihtiyacı duymazsınız. Ancak ilk Budapeşte / Ocseny gelişte otobüs veya tren kullanmak zorunda kalırsınız. 3-4 kişi bir arada araba kiralayarak yakın yerlere yeme içme ve alışveriş gibi işlerinizde konfor sağlayabilirsiniz. Ulaşım le ilgili SSS bakıp daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/52/ulasim 

Yeme/İçme: Havaalanında var olan küçük bir restaurantta kahvaltı ve öğle yemeği sunuluyor. Akşam yemeği için Szekszárd’da birkaç restaurant ve MC Donalds tarzı yerler mevcut.Yeme içme konusunda sık sorulan sorular sizlere başka fikirlerde verebilir. https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/51/yeme-icme 

Eurasiapilot Olarak Okul İçin Görüşümüz: En iyi fiyatı şu anda bu okul sunmaktadır, 45 Saat Cessna 150/152+ Kontrol Uçuşu ile PPL Ücreti 6500€  ‘ya denk gelmektedir. Kendine ait Bakım Yetkisi mevcut olup, 2018 itibari ile kaliteyi artırma kararı alarak değişim yakalamaya çalışmaktadır. Fiyat ve eğitim anlamında tecrübeli öğretmenleri ile bazı konularda çok daha fazla Flexibil bir ekip diyebiliriz. Ayrıca 5 yeni Türk öğretmen ile kendi dilinde basic eğitim almak için doğru bir seçim. Eğer İngilizce ve yeteneklerinizin çok iyi olmadığını ve zamanla yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu okul doğru bir seçimdir. Bazı aksaklıklar çıkabilir ama okul sahibi iyi niyetli olarak çözmek için elinden geleni yapmaktadır. Son dönemlerde sorun yaşamadığımız ve öğrencilerin de mutlu ayrıldıkları bir okul haline gelmiştir.