PIC / BASKENTPIC

100 Saat Tecnam 2000JF PIC

All

Sorumlu pilot (PIC), uçuş esnasında herhangi bir hava taşıtının (kokpit içinden) idaresinden ve emniyetinden öncelikli olarak sorumlu pilot. PIC kısaltması İngilizce pilot in command kavramının akronimidir. Askerî uçuşlarda uçak komutanı kavramı kullanılır. Uçak komutanı kavramı zaman zaman sivil uçuşlarda da sorumlu pilot anlamında kullanılır..

Eğitim hayatınızın büyük ve en pahalı evrlerinden birini oluşturan ve avrupada Time Building olarak adlandırılan bu uçuşlar sizin sorumlu pilot olarak tecrübe edinmenizi hedefler ... Bu uçuşlar Türkiye'de ki  eğitim kurumlarının öğrenci yükü veya uçak azlığı nedeniyle günlük max : 1-2 saat gibi bir süre sizlere tahsiz edilebilir .. Süre ve ekonomi anlamında  bu uçuşlarınızı  okulumuz da  günde 5-6 saat garanti ederek ( Fizyolojik Durumunuz Ugunsa) kısa sürede tamamlayabilirsiniz.  

Ayrıca Türkiye'de PIC uçuşlarınızda sizler hala öğrenci kabul edildiğiniz için yanınızda eşinizi dostunuzu veya arkdaşınızı uçurmanıza pek izin verilmez. Elinde PPL yetkisi olan herkes PİLOT'dur ve dilediği zaman class rate i olduğu uçağı tek seferde 15 günden fazla olmamak kaydı ve ticari amaç gütmeden kiralayabilir istediği gibi uçabilir..  Bu kısaca PIC uçuşlarınızda  yalnız uçmak zorunda değilsiniz , kiraladığınız uçağın kapasitesi kadr arkadaşınızla uçabilirsiniz .. " Sizler B sınıfı ehliyetinizle aldığınız veya kiraladığınız araçla yalnızmı seyaht etmek zorundasınız ,,

1 Ocak 2016 itibariyle Macaristan Sivil Havacılığının almış olduğu karar ile  3.cü bir ülkeden alınmış PPL lisansı (JAA Türkiye Lisansı bu kapsamdadır ) tüm Macaristan hava sahasında ki uçuşlar için ICAO LEVEL sınavı zorunluğu getirilmiş olup MECBURİDİR. Bu süreçte ingilizce seviyesi ICAO level sınavı almak çin yeterli olmayan öğrenciler için EASA Lisanslı bir Safety Pilot ile uçabilir ... Safety Pilot ve Ücretleri için iletişime geçebilirsiniz.

PIC uçuşları toplam 90 Saat olarak planlanır ve  farklı 2 meydanda 2 farklı ödeme yöntemi ile yapılır 10 Saat lik paketler halinde ve 30 ar saatlik paketler halinde gerçekleştirilir .Ancak IR eğitiminizde Simulator kulanacaksanız yapmış olduğunuzun sim eğitimindeki total uçuş saatinin sadece 5 saatini CPL için kullanabilirsiniz. Bundan dolayı PIC uçusunuz 90 değil 105 olmalıdır bilginize.

Normal Şartlarda PIC Planlaması  Aşağıdaki Gibi Planlanırsa en Verimli Olduğu Ay Olacaktır .Örnek 4 Nisan (Pazartesi) başladığınızı düşünürsek 

  1. .Hafta   Pazartesi-Cumartesi  6 Gün x 6 Saat Toplam = 36 Saat Pazar OFF  4-9 Nisan 
  2. .Hafta   Pazartesi-Cumartesi  6 Gün x 6 Saat Toplam = 36 Saat Pazar OFF  11-16 Nisan
  3. .Hafta   Pazartesi-Çarşamba  3 Gün x 6 Saat Toplam = 18 Saat Perşembe  18-20 Nisan

3 Nisan'da geldiğinizi düşünürsek ve 21 Nisan 'da ayrıldığınızı düşünürsek TOPLAM 90 Saat PIC uçuşunuzu 18 Günde tamamlayabilirsiniz. Ancak bu süre siz ve hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir bunu unutmayınız..

( Normal Şartlarda PPL sahibi olan ortalama 45 -50 saat uçuşu olan bir arkadaş  günde 6 saatlik uçuşta çok yorulacaktır ..Bu konuda herkesin  fiziksel ve ruhen bu eğitime kendini hazırlayıp gelmesini tavsiye ederim ..

Biri kendi öğrencilerimizden olan 2 genç yatırımcı ile hayata geçirilip Ankara merkezde uçuşlarına başlayan hedefi Avrupa fiyatlarına Türkiye'de PIC hizmetini sunmak olan girişimde konaklama ve hava alanı ücretsiz sunuluyor . Rekabet kaliteyi artıracaktır diye çıktığımız bu uzun yolda Avrupa'da öğrendiğimiz mantığı burada da yapılabilir kılacağız. 110€ Saat Ücretine Safety Pilot + Konaklama+ Ulaşım dahildir.

2 yıla yakındırda safety pilot olarak uçan bir arkadaşımızla başlayan serüvene diğer safety pilotlarında katılması ile " UÇAĞIN DEĞİL PİLOTLAR İÇİN LİMİT VARDIR " kanıtlamak için güçlü bir bakım ekibi arka planda 7x24 hizmet sağlıyor .

UÇTUKÇA ÖDE Mantığı ile çalışacak olan sistemde kaybetmek olmayacak. 5 Yıldır bunu Avrupa'da kanıtladık şimdi sıra Türkiye'de. 

Safety pilot ücreti bazı okullarda fiyatlara dahilken bazı okullarda dahil değildir.Bu konuda lütfen sorunuz. Ayrıca vize problemniz varsa seçenekler arasında Sırbistan ve Türkiye portföyümüze girdi.

Biri kendi öğrencilerimizden olan 2 genç yatırımcı ile hayata geçirilip Ankara merkezde uçuşlarına başlayan hedefi Avrupa fiyatlarına Türkiye'de PIC hizmetini sunmak olan girişimde konaklama ve hava alanı ücretsiz sunuluyor . Rekabet kaliteyi artıracaktır diye çıktığımız bu uzun yolda Avrupa'da öğrendiğimiz mantığı burada da yapılabilir kılacağız. Ankara için 105€ Saat Ücretine Safety Pilot + Konaklama+ Ulaşım dahildir.

2 yıla yakındırda safety pilot olarak uçan bir arkadaşımızla başlayan serüvene diğer safety pilotlarında katılması ile " UÇAĞIN DEĞİL PİLOTLAR İÇİN LİMİT VARDIR " kanıtlamak için güçlü bir bakım ekibi arka planda 7x24 hizmet sağlıyor .

UÇTUKÇA ÖDE Mantığı ile çalışacak olan sistemde kaybetmek olmayacak. 5 Yıldır bunu Avrupa'da kanıtladık şimdi sıra Türkiye'de.