Polonya sivil havacılığı hakkında bilgilendirme

Frequently Asked Questions

Polonya Sivil havacılığı için öncelikli bilmeniz gereken hususları gözden geçirelim.

  1. Son dönemde Polonyada 'ki eğitimin sadece bizlerin değil aynı zamanda tüm Avrupalı pilotaj öğrenciler içinde ekonomik ve kaliteli olması Polonya Sivil Havacılığın'da inanılmaz bir yoğunluk oluşturdu.İşlemler için bekeme süreleri neredeyse 2 katına çıktı.
  2. Bu yoğunluğa karşın otoritenin bir devlet kurumu olması dolayısıyla talep çok istihdam aynı kaldığı için işler oldukça yavaş ilerliyor.
  3. Evraklrınızın Polonya'da ki işlemler içn ıslak imza talebi evrakların buradan giden biri yada posta yoluyla ulaştırılmasını zorunlu hale getiriyor buda işlerin ve planların yapılamamasına sebep oluyor.
  4. Bireysel olarak yapılabilecek işlerde çok basit olmasına rağmen sizden bir yetki belgesi verilimediği sürece bir arkdaşınız işlemlerinizi ne sorabiliyor nede yapabiliyor.
  5. 90lı yılların mantığı ile her şeyi döküman olarak önlerinde görmek istemeleri, her işlem için bütün prosedürlerin yeniden işletilmesi inanılmaz bir zaman kaybı olmasına sebep oluyor. 
  6. Eğer eğitminizde tercihiniz Polonya olacaksa öncelikle sizlerin olayı ciddiye alıp bekleme sürelerinde başka işlerle meşgul olurken evrak süreciniz ilerlesin diye erkenden plan yapınız.