Kabaca bir maliyet hesaplama için bir örnek varmı

Frequently Asked Questions

Kabaca bir maliyet hesaplamam için ( uçuslara bağlı olduğunu biliyorum ancak tecrübelerinize göre) yaklaşık kaç kere Macaristan’a gitmem gerekir? 

Öncelikle eğitimi part time yani boş günlerinizde gelip alacağınızı düşünürsek ve PPL eğitimi için de minumum 27 uçuş günü gerekiyor . ( Bu süre hava durumu öğretmen ,sizin kabiliyetiniz vs. 3-5 gün oynayabilir) Kısaca hesabınızı başlangıç için 3 er gün gelseniz 9 defa gitmeniz gerekir .Eğitim ,konaklama yeme içme değişmese bile gidiş geliş uçak bilet paraları tam zamanlı gideceklere göre artacaktır.Ancak yıllık izin ,ücretsiz izin ,rapor gibi yollarla 10 gün -5 -8 gün gibi gelip 3 ayda da bitirebilirsiniz. Bu konu kişisel planınızla doğru orantılı olarak değişir.

Maliyet konusunda sizin ve diğer öğrenciler arasında eğitim maliyeti farkı olmaz ,ister 1 yıld ister 3 yıld bitirin eğitim bedeli aynı kalırken sadece size extra maliyet olarak gidiş ve gelişteki maliyetler extra olur.

Eğitimin malyeti 35000€ civarında olacaktır, normal şartlarda 4-5 ay yurtdışında kalıp eğitimleri tamaladığımız öğrencilerden farklı olarak sizin nezaman nasl geleceğinizi kestiremeyeceğimiz için size sadece normal şartlarda 40000€  +/- %5 lik yanılma payı ile 38-42 bin € harcama yapacağınzı bilmeniz doğru olacaktır.