Covid 19 - Introduction to Hungary and what to know during the pandemic

Frequently Asked Questions

Macaristan'a giderken, ilgili ülkelerin her birine giriş ve transit koşullarını, ve kurallarını öğrenmenin, müşterilerin kendi sorumluluğu olduğuna dikkatinizi çekmek istemekteyiz. Geçerli bir vizeye sahip olsanız bile ülke sınırlarını geçmenin yalnızca 194/2020 numaralı hükümet kararnamesinde belirtilen istisnalar ve koşullar ile mümkün olduğu da önemlidir (örneğin  COVID-19 enfeksiyon şüphesi belirlenmedi, 14 günlük karantina yükümlülüğü)

Kanunda belirtilen hallerde, müşterinin bireysel muafiyetini kendi başına elde etmesi gerekmektedir!

Daha fazla bilgi için Macaristan Hükümeti'nin coronavirus bilgisini içeren web sitesini (https://koronavirus.gov.hu/), ve Ulusal Polis Merkezi’nin (ORFK) web sitesini (http://www.police.hu/hu) ziyaret ediniz.

Tüm vize başvuru sahipleri epidemiyolojik kısıtlamaları, özellikle bir vizeye sahip olmak ülkeye giriş yapabilmek anlamında gelmediğini kabul ve taahhüt ettiklerini beyan etmelidir; giriş izinini Ulusal Emniyet Müdürlüğün’den (ORFK) http://www.police.hu/hu/ugyintezes/elektronikus-ugyintezes websitesinden, veya  ugyfelszolgalat@orfk.police.hu e-posta adresinden başvuranın kendisi alması gerekmektedir. Bu konuda Başkonsolosluğumuz rol üstlenememektedir.

 

Salgın süresi boyunca AB’ye seyahat etmek ile ilgili sıkça sorulan sorular